Op.Dr. Bey ÖZKAHRAMAN

GENEL CERRAHİ UZMANI BEY ÖZKAHRAMAN

 

Sivas’ın Divriği İlçesi’nde doğan Beyzade Özkahraman, ilk ve orta öğrenimini bu kentte, lise öğrenimini ise Karabük Demir Çelik Lisesi’nde tamamladı.

İ.Ü. Tıp Fakültesi‘nde bitirdim. Fakülteyi bitirdikten sonra Genel Cerrahi Hastalıkları dalında uzmanlaştı. Askerlik sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Kurucu Öğretim görevlisi oldu. Bu görevle ilgili olarak bir süre Hacettepe Hastanesi’nde organ nakli birimde çalıştı. Daha sonra İstanbul’a dönerek Beyoğlu Hastanesi’nde Genel Cerrahi Kliniği’ne Başasistan oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeBaşkan Nurettin SÖZEN dönemindeSağlık Dairesi Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yaptı.Bu süreçte başkanla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Klubünü kurarak bir süre kulübün genel sekreterliğini yaptı.(Bu kulüp halen Başakşehir Spor Klubüolarak yaşamını sürdürmektedir.)

 

Sağlık Eğitimi dışında İşletme Yöneticiliği konularında bilgisini arttırmak amacıyla İ.Ü. İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü‘nü ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksekokulu‘nu bitirdi.

Özkahraman, özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak bir süre Hastane Yöneticiliği dersleri verdi. Çok sayıda sivil toplum örgütünün üyesi olup, bu kuruluşların bir kısmında aktif görevlerde bulundu.

Bu doğrultuda; Divriği Kültür Derneği (DKD) Genel Başkanlığı, Özel Hastaneler Birliği Derneği (OHSAD) Kurucu Genel Sekreterliği,Sivas Dayanışma Derneği (SİDAD) Genel Başkanlığı, Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Genel Başkanlığı ve Şahkulu Sultan Vakfı Başkanlığı

 

Bir ara bazı özel televizyon kanallarında sağlık programları hazırlayıp sundu ve ayrıca sigarayla savaşım konusunda seminerler verdi.

 

Özel hastaneciliğinduayenlerinden sayılan Op. Dr. Beyzade Özkahraman İstanbul’da 3 adet özel poliklinik, 1 adet spor okulu ve 3 adet de özel hastane kurmuş olup bu kurumlarda Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Başhekimlik yapmıştır.

 

 

 

Beyzade Özkahraman’ın “Anlamlı Yaşam Öyküleri” ve “Bir Doktorun Kaleminden Yaşanmış Komik Öyküler’ adlı 2 adet öykü kitabı ve ayrıca şiirleri vardır.

 

Beyzade Özkahraman’ın almış olduğu sertifikalar:

 

T.C Sağlık Bakanlığı’ndan tütün ve tütün ürünleri bağımlılığını tedavi etmeye yetki sertifikası

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan işyeri hekimliği sertifikası

Haliç Üniversitesi’nden Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikası

Haliç Üniversitesi’nden Eğiticinin Eğitimi (Grup Eğitimi) Koçluğu sertifikası

Özkahraman, kısa adı ASUDER olarak ifade edilen, Alkol, Sigara ve Uyuşturucu Bağımlılığına Karşı Savaşım ve Eğitim Derneği Kurucu Genel Başkanlığını sürdürmektedir.

 

Halen Sultangazi’deÖzel Batı Tıp MerkezindeGenel Cerrahi Hastalıkları Uzmanı ve Başhekim olarak görev yapmaktadır.