logo01

Uz.Dr. Abdulkadir Geylani ŞAHAN

Tıp doktoru olarak 15 yıldır çalışmaktayım. Özel sağlık kuruluşlarında gece staffı olarak ve adli tıpta (Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 10 ay), çocuk cerrahisinde (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 20 ay), kadın hastalıkları doğum (Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 9 ay) ve psikiyatri (Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi 4 ay) iç hastalıkları (Dışkapı Yıldırım Beyazıt 3. Dahiliye kliniği 9 ay + dahili yoğun bakım 3 ay alanında tus sonrası çalıştım.

İç Hastalıkları eğitimine Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesinde başlayıp GOP Üniversitesi İç hastalıklarında eğitimime devam ettim. Eğitimim boyunca diyabet eğitici eğitmenliği, dahili yoğun bakım, CVVHD (sürekli venö-venöz hemodiyaliz), CAVHD (sürekli arteriovenöz hemodiyaliz), mekanik ventilatör, non-invaziv mekanik ventilasyon alanlarında eğitimler aldım uygulamalı olarak bir yılın üstünde dahili yoğun bakımda çalıştım.

Diyarbakır Özel Seyrantepe Hastanesinde 13 ay cerrahi yoğun bakım, dahili yoğun bakım, koroner yoğun bakım, kalp damar cerrahisi yoğun bakım sorumlusu olarak çalıştım. Beraberinde yayınlanmış dört adet uluslararası makale, henüz yayın aşamasında olan birinci isim uluslararası sunumlar, 4 adet ilk isim yayın olarak uluslararası kongrelerde sunulmuş buluşlarım, iki adet uluslararası dergiden gelen editörlük teklifi bulunmakta ve kongrelerde yayınlanmış yayınlarım mevcuttur.

Mecburi hizmetimi Siirt Baykan İlçe Hastanesinde Başhekim + İç Hastalıkları uzmanı olarak görevimi icra ettim. İstanbul’da Bahat Hastanesi ve ESHA Cerrahi Tıp Merkezinde iç hastalıklar stafı olarak çalıştım. Halen Özel Levent Hastanesi ve Avrupa Tıp Merkezinde İç Hastalıklar stafı olarak çalışmaktayım. Kendimi iş hayatında ekip çalışmasına yatkın, açık iletişime inanan, insan iletişimi güçlü, azimli, çalışmanın gelişimin yolu olduğuna inanmış sonuç odaklı, gelişime açık, yeni gelişmeleri takip eden detaycı ve ayrıntıları önemseyen bir kişilik olarak tanımlarım.

 
 

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp (11-2003 – 2004)
6 yıllık adli tıp veri bankası oluşumu, 250 civarı otopsi, duhul muayenesi 15 vakada sorumlu bilirkişi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (08-2004 – 2006)
 200 vakada operatör, 400 vakada 1. asistan, Laparoskopik Surgery Workshop eğiticiliği katılım sertifikası,
AÜTF&ODTÜ& DENVER (silicon valley) hidrodinamik bölümü aracılığıyla 3 adet tez çalışması asistanlığı (Santral Venöz Kateter Biyomekanik ve Biyo uyumluluğu) Hirschprung hastalığında biyopsi aleti tescili sorumlu asistan

Zekai Tahir Burak Hastanesi Kadın Hast. Ve Doğum (5-2006 – 10-2007)
Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Psikiyatri
Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi İç Hastalıkları
 1 ay perinataloji, 2ay doğum salonu, 2 ay Kadın doğum acil, 2 ay ergen polikliniği, 2 ay menopoz polikliniği, 1 ay psikiyatri servis, 2 ay psikiyatri poliklinik, 3 ay iç hastalıkları yoğun bakım, 6 ay iç hastalıkları servis, 3 ay iç hastalıkları poliklinik

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi İç hastalıkları (10-2007 – 12-2010)
Non İnvaziv Mekanik ventilatör kursu sertifikası (TORAKS derneği); İnvaziv mekanik ventilatör kurs sertifikası
(TORAKS derneği.); Approach to critically ill patient: from pre- ICE admission to ICU care course (European Federation of İnternal Medicine); Diabet ve Obezite Eğitici Eğitimi kurs sertifikası
(Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri ve Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü); Clinics 2011;66(4):591(7Role of psychiatric disorders and irritable bowel syndrome in asthma patients. Yilmaz ACumurcu BETasliyurt TSahan AGUstun YEtikan I)

Siirt Baykan Hastanesi  (2011 – 2012)

Özel Seyrantepe Hastanesi (İç hastalıkları, kalp damar cerrahisi, koroner, anestezi reanimasyon cerrahi yoğun bakım sorumlusu) (2012 –2013)

Bahat Hospital İç Hastalıkları (2013 – 2014)

ESHA Cerrahi Tıp Merkezi (2014 – 2018)

Özel Levent Hastanesi ve Özel Avrupa Tıp Merkezi  (2018 –2020)

Özel Batı Tıp Merkezi – Özel Okmeydanı Hastanesi (2020 – Halen çalışıyor)